Chcete vyšší příjem? Nastavte svůj mindset na myšlení milionářů

Přidat na Seznam.cz

Pokud máte pocit, že spousta velmi bohatých lidí nevděčí za svůj úspěch přirozené inteligenci, ale úplně jiným okolnostem, nejste daleko od pravdy. Inteligenční kvocient skutečně nehraje zásadní roli, respektive ji hrát nemusí, pokud si dotyčný nastaví milionářský mindset. Cesta k bohatství spočívá především ve způsobu přemýšlení a přístupu.

Odpovědnost za svá rozhodnutí nesete vy

Kam bude vaše podnikání, potažmo celý váš život směřovat, je ve vaší režii. Rozhodnutí děláte sami a nesete za ně odpovědnost. Na chyby pohlížejte jako na důležité zkušenosti a neplýtvejte energií na ospravedlňování.

Pracujte efektivně a neztrácejte drahocenný čas

Do cíle dorazíte mnohem rychleji, když přestanete ztrácet čas zbytečnými aktivitami. Obklopte se proto schopnými lidmi, kterým svěříte specifické činnosti, jako je řízení projektů a používejte moderní nástroje a aplikace – velmi užitečný je například přehledný CRM systém.

Důležitý není jen čistý příjem

Mít vysoký měsíční plat je jistě příjemné, ale opravdového bohatství dosáhnete jedině tím, že přestanete utrácet za zbytečné věci a naopak začnete investovat, aby peníze pracovaly i v době, kdy se věnujete úplně jiným aktivitám.

Překážka je příležitost, ne problém

Lidé, kteří přemýšlí jako milionáři, nepohlíží na překážky jako na problémy, ale spíše jako na příležitosti k otestování dovedností. Pokud se vaše plány zkomplikují, postavte se k situaci čelem a přijměte menší neúspěchy jako nedílnou součást procesu. Vezmete-li si z nich ponaučení, napříště si povedete mnohem lépe.

Naučte se překonávat strach

Strach je největším nepřítelem lidí toužících po bohatství. Byť se ho nikdy zcela nezbavíte, naučte se ho překonávat – jinak se vám dveře do síně úspěšných nadobro zavřou. Velké peníze jsou všude kolem nás, stačí natáhnout ruce a přidat se ke spoustě lidí, kteří o lepším životě přestali snít a začali ho žít.