Chcete topit v kamnech? Nezapomeňte na kvalitní kouřovody!

Přidat na Seznam.cz

Topení v kamnech nebo v krbu má své jedinečné kouzlo, které žádný radiátor nemůže nahradit. To dobře vědí všichni vyznavači romantiky a nostalgie, které ani možnosti čerpání dotací na plynové vytápění neodradily od toho, aby si alespoň čas od času dopřáli sálavé teplo z kamen. Nejedná se přitom zdaleka jenom o majitele starších nemovitostí s krásnými historickými kachlovými kamny nebo krbem nebo chat a chalup v odlehlých lokalitách, kde často není možnost zajištění připojení k sítím. Zejména krbová kamna a krbové vložky se hojně využívají i v novostavbách.

Kvalitní kamna, komín a kouřovody jsou zárukou bezpečného provozu

Mnohé domácnosti musely přehodnotit své zvyklosti a výrazně omezit výdaje rodinného rozpočtu. Využívání kamen se proto v mnoha objektech stalo každodenní záležitostí. Lze říci, že kdo může, topí tuto sezónu v kamnech raději, než aby jednoduše zapnul plynový nebo elektrický radiátor. Mnohé typy kamen lze navíc využít i k vaření, pořídit lze i zařízení k ohřevu vody. Bez ohledu na to, jak často a k jakému účelu kamna používáte, neměli byste podceňovat stav komína ani kouřovodů. Špatná konstrukce nebo stav mohou zapříčinit riziko požáru nebo otravy.

Víte, jaké kouřovody vybrat?

Kouřovody a komín jsou rozhodující pro bezpečné vytápění tuhými palivy. Je tedy na místě vybrat opravdu kvalitní kouřovody, na které se můžete spolehnout. Při nakupování mějte na paměti, že se kouřovody vyrábějí v různých rozměrech a provedeních. Parametry kouřovodu proto musí odpovídat vašim kamnům i komínu.Kouřovod musí mít mít menší průměr než komín. Pro krbová kamna jsou ideální silnostěnné kouřovody, zhotovené z plechu o tloušťce 1,5 mm. Takový kouřovod odolá teplotách do 600 °C.

Kamnárna nabízí široký sortiment kouřovodů i zakázkovou výrobu za příznivou cenu

Kouřovody, které splňují normu ČSN EN 1856-2:2010, můžete pořídit v eshopu firmy Kamnárna. Najdete zde jeden z nejširších sortimentů na českém internetu a zároveň nízké ceny. Využít můžete i výrobu na zakázku. Kouřovody si můžete objednat přímo domů, nebo nechat doručit poštou.