Byznys v hazardním průmyslu v Česku už dávno není jen o kamenných hernách

Přidat na Seznam.cz

Jaký vynález změnil v posledních desetiletích náš život více než jiné? Odpověď na tuto otázku může být sice předmětem diskuse, je však pravděpodobné, že slovem „internet“ odpoví většina lidí. Do virtuálního prostoru se dnes přesouvá čím dál více běžných i speciálních lidských činností a bez připojení k internetu si dnes již svět představíme jen těžko.

Online casina jako nový standard

Přední analytické společnosti odhadují, že v roce 2024 bude online hazard celosvětově generovat zisky ve výši téměř 39 miliard dolarů. Při očekávaném ročním růstu mezi 5 – 6 procenty přesáhnou zisky v roce 2028 částku 48 miliard dolarů (v přepočtu se jedná o částku asi 1,1 bilionu korun).

Této trend je odrazem toho, že casina přesunují, stejně jako celá řada firem ze všech možných odvětví, hlavní část svého podnikání na internet. Mnohá casina již fungují v online prostoru zcela kompletně.

Z našeho pohledu je důležité, že se ani v nejmenším nejedná o trend v zbytku světa, který k nám přichází se zpožděním, jak tomu po hříchu často bývá. V oblasti hazardu je Česko součástí hlavního proudu a v ničem v tomto ohledu nezaostává. Online casin funguje na našem trhu celá řada, MerkurXtip je jen jedním z mnoha příkladů.

Obliba online casin

Pro hráče představují online casina celou řadu výhod. Od faktu, že mohou hrát i z postele ve vlastní ložnici nebo třeba z vany, je to i nabídka bonusů. Online casina hráčům ochotně věnují bonus za to, že si u nich založí účet nebo za to, že si na hráčský účet pošlou první peníze. Ale i v průběhu celého roku přicházejí nejrůznější nabídky na volná zatočení apod.

Řada online casin je provozována velkými sázkovými kancelářemi, které si tak rozšiřují své portfolio. Příkladem je třeba Chance, rozhodně ale není jediná. Online hazard je zkrátka fenomén, který tu s námi bude i nadále a bude i ukusovat stále více z koláče hazardního byznysu. Již nyní mu ale patří jeho podstatná část. V Česku stejně jako jinde na světě.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Foto: depositphotos.com, maxxyustas