4 horké tipy pro růst podnikání v roce 2021

Přidat na Seznam.cz

Předchozí rok se nesl v duchu nejistoty a stagnace. Pandemie koronaviru řádně zamíchala kartami v mnoha podnikatelských odvětvích a mnohé firmy následkem restrikcí doslova balancují na hraně existence. Je to i váš případ a rádi byste se letos pohnuli správným směrem? Dobrá zpráva je, že i v krizi může firma vyrůst – inspirujte se následujícími tipy a pokuste se některé z doporučení aplikovat v praxi.

1. Budujte osobní brand

Pokuste se vystoupit z davu a ukažte potenciálním klientům, že svému oboru rozumíte lépe než konkurence. Budování osobní značky vám může přinést spoustu nových obchodních příležitostí, na které byste jinak nedosáhli. Ale jak na to? Začněte třeba tím, že svůj web doplníte o blog a budete pravidelně publikovat odbornější články o produktech a službách, které nabízíte. Nezapomeňte je propagovat na sociálních sítích.

2. Automatizujte

Čas jsou peníze. Pokud jste to ještě neudělali, investujte do nástrojů, díky kterým zautomatizujete rutinní procesy, a navíc efektivně integrujete související agendy. Naprostým základem je ekonomický software doplněný o CRM systém. Pro větší firmy je jako stvořený podnikový informační systém. Dobrou volbou je například modulové řešení RIS od české vývojářské společnosti Saul informační systémy s.r.o.

3. Naslouchejte svým zákazníkům

Je prioritou zisk, nebo blaho zákazníků? Možná jste doposud nepochopili, že obojí jde takříkajíc ruku v ruce. Zaměřte se tento rok na uspokojování potřeb klientů a dejte jim najevo svůj zájem. Možností, jak to udělat, se nabízí víc než dost. Zlepšete zákaznickou linku, zpřehledněte web a poučte své zaměstnance o kodexu chování.

4. Zvažte affiliate marketing

Co dodat k poslednímu bodu? Snad jen to, že díky proviznímu systému výrazně zvýšíte rozsah působnosti svého podnikání, a to bez rizika vynaložení neúměrných nákladů. Affiliate marketing nevyžaduje vysoké investice, ale přesto vás dostane k zákazníkům, kteří by se o vás jinak nedozvěděli.