Dcera zesnulého miliardáře je novou akcionářkou pražské realitní společnosti

Přidat na Seznam.cz

Novou spolumajitelkou realitní kanceláře LEXXUS a.s. se stala investorka Simona Otavová. Zkušená podnikatelka se silným zaměřením na investice v realitní a finanční oblasti, zastávala řadu let vysoké manažerské pozice a působila v orgánech mnoha významných českých obchodních a výrobních firem.

Otavová dlouhodobě podniká na trhu komerčních i rezidenčních nemovitostí a podílí se na financování developerských projektů. Do jejího investorského portfolia patří luxusní rezidenční nemovitosti v prestižních lokalitách v Praze a ve španělské Marbelle.

Akcionářský vstup do významné české realitní kanceláře LEXXUS a.s. je pro ni synergickým vyústěním podnikatelských aktivit na trhu s nemovitostmi.

„Mé vlastní zkušenosti s touto přední realitní kanceláří a zejména dlouhodobě dobré vztahy s jejími akcionáři, tak přinesly tuto zajímavou akviziční příležitost. Jsem přesvědčena, že vzájemná spolupráce s těmito předními experty na trhu nemovitostí a rychlý přístup k informacím, mi tak otevírá další zajímavé možnosti pro investice,“ komentuje Simona Otavová, dcera zesnulého miliardáře, podnikatele Petra Otavy.

S příchodem nové akcionářky do společnosti, vzhledem k jejím dlouhodobým zkušenostem v oblasti developmentu a ve finanční oblasti, se otevírají realitce nové obchodní příležitosti. „Její dlouhodobá zkušenost v oblasti businessu přináší další možnosti rozvíjet naše obchodní vztahy s developery a finančními institucemi,“ uvedl ředitel realitní kanceláře LEXXUS, Peter Višňovský.

Společnost LEXXUS má téměř 30letou tradici na trhu a patří mezi nejvýznamnější realitní kanceláře v Praze. Specializuje se na prodej nových bytů a je jejich největším prodejcem mezi pražskými realitními kancelářemi.