Od převzetí Twitteru Elonem Muskem ztrácí sociální síť téměř polovinu příjmů z reklamy. Konkurenční síť Threads Marka Zuckerberga s Twitterem zápasí i kvůli zaměstnancům

Přidat na Seznam.cz

Od října loňského roku, kdy Elon Musk koupil Twitter za 44 miliard dolarů, klesly příjmy Twitteru z reklam téměř o polovinu. Již při jeho převzetí Muskem se miliardář pokusil snížit náklady propuštěním poloviny zaměstnanců. Záporný cash flow tak přichází v moment, kdy na trh vstupuje konkurenční aplikace Threads, spuštěná Markem Zuckerbergem.

Konkurenční boj

Rivalita mezi Muskem a Zuckerbergem nyní ještě stoupla i kvůli konkurenci, kterou vzájemně vytváří. Elon Musk hrozí žalobou na společnost Meta poté, co Mark Zuckerberg najal desítky bývalých zaměstnanců Twitteru, aby vyvinuli jeho napodobeninu, a tedy aplikaci Threads, která byla spuštěná aktuálně začátkem července.

Platforma vlastněná společností Meta již během několika týdnů nasbírala více než 100 milionů uživatelů, přičemž počet uživatelů Twitteru nyní dosahuje přibližně 250 milionů. Velkou výzvu pro Twitter také tvoří fakt, že Threads umožňuje svým uživatelům začít se okamžitě sledovat s lidmi, s nimiž přátelí na instagramu, jak informuje deník Telegraph, tím tak dává možnost přístupu k potenciálním dalším 2 miliardám uživatelů.

Zadlužení Twitteru

Musk je podle některých odborníků schopen klesající popularitu Twitteru a negativní cash flow zvrátit. Musí však do konce července splatit dluh ve výši 13 miliard dolarů. Musk, jako akcionář a šéf společností Tesla a SpaceX uvádí, že za rok 2023 je Twitter na dobré cestě vykázat příjmy ve výši 3 miliard dolarů, což je ale stále méně než v roce 2021, kdy tržby dosáhly hodnoty 5,1 miliard dolarů, píše BBC. V průběhu času je ale důležité zmínit, že již před převzetím Twitteru Elonem Muskem docházelo k trvalým poklesům příjmů.

Zdroje: telegraph.co.uk, BBC.