Bitcoin na dně. Je nejníže za poslední dva roky

Přidat na Seznam.cz

Nejrozšířenější kryptoměna pořád oslabuje. Během úterního rána klesla o 5 procent a nyní stojí jeden bitcoin 15 600 dolarů, což je v přepočtu 369 tisíc korun, uvedl server e15.

Hodnota bitcoinu oproti minulému roku klesla o 76 procent. A to vlastníci bitcoinu mohli ještě loni na podzim slavit, kurz bitcoinu tehdy dosáhl rekordních 69 tisíc dolarů. Není to však jen bitcoin, který slábne.

Celková tržní cena kryptoměn klesla za poslední měsíc o 140 miliard dolarů na stávajících 78 miliard, uvedl portál CoinMarketCap. Analytici předpovídají, že cena bitcoinu může dál klesat. Kryptoměna se může propadnout až ke kurzu 13 500 dolarů s tím, že pokud to klesne tak nízko, tak by konečné dno mohlo být až nějakých 10 tisíc dolarů za bitcoin.

Jedním z faktorů klesání cen nejen bitcoinů, ale ostatních kryptoměn, je nestálá situace na trhu s virtuálními měnami. Jen v poslední době zkrachovala přední kryptoměnová platforma FTX, informoval server CNN. V nebezpečí je i jeden z největších hráčů na krypto poli – společnost Genesis, informoval server Financial Times.

Zdroje: e15, CNN, Financial Times, CoinMarketCap